Bine ai venit

Scrie-ne daca doresti sa te implici in acest proiect

Conferințele de învățători

Conferința învățătorilor de Școală Duminicală este un proiect prezent în Departamentul de copii din anul 2001, proiect care aduce împreună odată pe an toți învățătorii de copii dintr-un județ, regiune, țară pentru câteva ore, timp în care învățătorii sunt motivați și învățați prin diverse seminarii să slujească într-un mod pactic copiilor în bisericile locale.

 Conferința se adresează nevoielor prezente a învățătorilor

 Conferința prin seminarii instruiește învățătorii

 Conferința prezintă metode practice de a sluji în sala de clasă

 Conferința unește întreaga comunitate

 Conferința oferă resurse prin materiale tematice

Dacă dorești să faci parte din acest proiect scrie-ne la adresa de mail: info@scoala-duminicala.ro

Scrie-ne sa discutam

info@scoala-duminicala.ro