Poem Nuntă Nr.2

acvariul pestisori

Materiale necesare:  farfurii carton, pestisorii, creioane sau acuarele de culoare albastra, lipici solid;

Instructiuni:  Taiati partea de sus a farfuriei pt aprinde forma unui acvariu; printati pestisorii pe hartie colorata ( galben, roz, portocaliu) si dati copiilor sa decupeze; dati copiilor sa lipeasca pestisorii in acvariu;

Aceasta activitate poate fi facuta cu copiii prescolari sub forma de lucru manual la lectiile despre creatie, ucenicizare, misiune, pescuirea minunata – sau o puteti  gandi ca fisa de prezenta.  Pt prezenta  puteti adauga pesti de o culoare diferita daca copilul aduce un prieten lagrupa,  sau daca a invatat versetul de aur.

Alege dintre urmatoarele planse  cu pestisori: Daca nu vrei safolosesti farfurie de carton, poti printa imaginea cu acvariu pe carton de culoare albastru deschis.

 * imaginile sunt luate de pe internetpestisori 1

model acvariu

pestisori 4

pestisori 2pestisori 3

Categorii

Lasa un comentariu