Borcanul cu zambete

de Adriana Ardeu, bis. Gloria, Arad

Borcanul cu zambete O provocare frumoasă pentru  fiecare copil şi nu numai.bcz

Alege pentru fiecare copil câte un borcan frumos, ornează- l cu panglică, strasuri sau alte decoraţiuni , lipeşte eticheta alăturată şi dăruieşte-l  împreună cu un set de bileţele colorate gen ,,post-it’’ şi cartonaşul de mai jos cu instrucţiuni.

 

 

 

    bczi Începând cu data de 1 Ianuarie 2017, scrie în fiecare zi câte un bileţel cu un lucru frumos sau o intamplare de care ai avut parte în acea zi, şi care ţi-a adus un zâmbet pe buze si un sentiment de recunoştinţă faţă de Dumnezeu.

 Poti scrie despre:

  • Un compliment sau o incurajare primită;
  • Un cadou primit;
  • O dorinţă împlinită;
  • Frumuseţea naturii;
  • Moment deosebite în compania unor persoane dragi;
  • Binecuvântări zilnice;
  • Clipe de uimire;
  • Dovezi de prietenie neaşteptate;
  • Sentimentul de a fi realizat ceva;

La finalul anului, pe data de 31 decembrie , deschide borcanul şi citeşte bileţelele cu 365 de motive pentru care poti spune că ai avut un an binecuvăntat. Fii recunoscător lui Dumnezeu pentru fiecare din ele.

borcanul cu zambete eticheta

Borcanul cu zambete - indicatii

Categorii

Lasa un comentariu