material trimis de Simona Giurgiu, bis Gloria, Arad

modelSCOP: Vizualizând în fiecare zi în camera lor „biblioteca” cu cărţile Noului Testament, copiii le vor memora mult mai repede şi le vor găsi mult mai uşor in Biblie.

MATERIALE NECESARE:Hârtie cartonată colorată( de preferat o culoare mai deschisă), şablon bibliotecă, planele cu cartile  printate color , perforator, panglică, foarfecă, lipici (sau cărţile se poat lista si   pe hârtie autocolantă)

MOD DE REALIZARE:Printati si decupati doua sabloane de biblioteca, Decupati cărţile  si lipiti-le ( în ordinea în care sunt scrise în Biblie) în bibliotecă. Obiblioteca pt Nt si una pentru VT. Perforati partea de sus a şablonului cu biblioteca şi sintroduceti o panglică subţire prin găurile obţinute prin perforare, astfel încât copiii să o poată agăţa, dacă vor, pe perete.

Descarca sabloanele in format pdf :

Biblioteca(1)

craft catile NT1(1)

Cartile VT(1)

Categorii

Lasa un comentariu