Poem Nuntă Nr.2

Cartonas prezenta 1idee trimisă de Daria Bogdana Fedur, Muntele Sionului, Deva

Descărcaţi aici:  prezenta scoala duminicalaCartonas prezenta 2

 Biserica Muntele Sionului din Deva a introdus de anul trecut o metodă eficientă pentru a motiva copiii să fie prezenţi şi să se implice cât mai mult in proiectele Şcolii duminicale. Pentru fiecare prezenţă sau implicare, copiii primesc câte un cartonaş pe care îl pune într-un borcan cu numele lui aflat în sala de grupă. La final de semestru sau la final de an, învăţătorii organizează un magazin în care pun la ,,vânzare” multe obiecte care pot fi ,,cumpărate” doar  cu cartonaşele adunate. Preţurile obiectelor sunt stabilite de învăţători iar copiii care au cele mai multe cartonaşe vor fi primii care pot face cumpărăturile.
Cartonasele pt magazin sunt de doua tipuri
– ,,ai facut o treaba buna” ( pt slujire in biserica, citirea bibliei, participarea la repetitile pt poemul lunar, facerea temei la pregatirea pentru talantul in negot, etc )
-,, ne bucuram ca esti cu noi” – pt prezenta.
Cartonasele le-am plasificat pt a le putea refolosi.
Categorii

Lasa un comentariu