idee trimisă de Artemisa Coroamă, Austria, Linz

descarcă poza fundal aici: Plansa fundal

O mămică a avut o idee minunată pentru prezența grupei noastre: Ape o pânză de pictură a pictat imaginea alăturată cu corabia lui Noe. Pe marginile pânzei, de jur împrejurul corabiei, a lipit cerculețe din scai (se găsesc la librării), iar pe fiecare scai a prins câte un plic cu micuț. Pe plicuri a lipit abțibilde cu animăluțe.

Copiii își pot alege fiecare câte un plic cu un animăluț, iar în acel plic își va pune prezența pentru setul de lecții pe care îl faceți. Preșcolarii nu știu să citească deci vor reține care e plicul lor după abțibildul ales, dar  pentru siguranță, e indicat să scriți și numele copilului pe plic.

În plic puteți pune orice doriți ca și prezență. Ar putea fi bănuți de ciocolată, steluțe din plastic sau lemn sau orice altceva  aveți disponibil.

Categorii

Lasa un comentariu