Cornul: Domnul va lupta pentru noi!

IMG_0660

Pentru lectiile despre Iosua,sau chiar Ghedeon, va sugeram sa faceti urmatorul lucru manual.Daca doriti      sa  fie pastrat ca amintire pentru mult timp de catre copii , nu uitati sa folositi materiale de calitate.

Materiale : foarfece, lipici,perforator, snur colorat, carioci, tuburi cu sclipici lichid, colorat ptr ornat;

Instructiuni:-Printati modelul de corn de mai jos pe carton colorat, iar scrisul printati-l pe carton alb.

-dati copiilor sa decupeze si sa coloreze;

  -lipiti scrisul pe corn;

-perforat doua gauri aproape de capetele de sus ale cornului si legati snurul;

-dati copiilor tuburile cu sclipici sa orneze ( e bine sa faceti aceasta doar la final deoarece                                                                                                               lipiciul este lichid si se usuca greu).

cornIMG_0660

 

 

 

 

 

 

 

 

cornul lui Iosua. ghedeon

 

alte modele de pe internet:

horncraftmutes Gideon-horn-05 Gideon-horn-01 Gideon Torch Craft for kids fe cornul lui Ghedeon ramshornins

 

 

 

 

 

Categorii