Poem Nuntă Nr.2

NIVELUL 1 – Partea I

Biserica EFRATA Oradea, 21 martie 2015

În 21 martie echipa de instructori formată din: Ioana Ghiurău, Florica Petrila, Cristian Ghiurău şi Marian Balog văzând nevoia şi la dorinţa unor învăţători au organizat din partea Comunităţii Penticostale de Oradea, Cursul de instruire pentru învăţătorii de şcoală duminicală NIVELUL 1

efrata 2.efrata 3

Cursurile de instruire pentru învăţătorii de şcoală duminicală sunt structurate pe 7 nivele. Până în prezent, în judeţul nostru s-au organizat cursuri până la Nivelul 2.

Fiecare nivel se parcurge în cadrul a 2 întâlniri cu un total de 10-12 ore de predare şi se încheie cu o evaluare scrisă şi o testare practică. Cursanţii primesc la absolvirea cursului diplome din partea Cultului Penticostal din Romania.

La cursul din 21 martie au fost prezenţi un număr de 98 de învăţători din 30 biserici din Oradea şi judeţul Bihor.

S-au predat urmatoarele seminarii: Şcoala duminicală, Timpul pentru rugăciune (Rugăciunea la şcoala duminicală), Timpul pentru cântare (Cântarea cu copiii la şcoala duminicală) şi Timpul pentru memorarea versetului şi a fost ţinut un program demonstrativ de şcoală duminicală.

De comun acord cu cei prezenti am stabilit ca partea a doua a cursului sa fie în

25 aprilie 2015 tot la Biserica EFRATA.

 

 

efrata 1

Categorii

Lasa un comentariu