de Adriana Ardeu, biserica ,,Gloria”, Arad

     Descarcă aici: Halloween – deconspiratia ( lectie)- pdf

Halloween-deconspiratia-ppt

Tot mai mulţi copii creştini cedează ideii de a participa la aceasta festivitate a morţii, spunând în sinea lor că nu e nimic rău în a face rost de nişte dulciuri gratuite şi a se masca într-un costum drăguţ. Din moment ce iau doar partea distractivă a festivităţii şi se distrează şi ei cu prietenii lor într-un mod inofensiv,  totul e ok.

Haideţi, însă, să aducem lumină  asupra situaţiei şi să le aratam copiiilor exact ce conspiraţie demonică se ascunde în spatele Halloween-ului. Haideţi să deconspirăm şi să acţionăm preventim, vorbindu-le copiilor la grupe despre pericolul de a se asocia cu aşa ceva. Vă propun  lecţia ataşată ca ajutor, dar avem rugămintea ca, oricine mai are pe inimă să realizeze materiale sau mărturii despre acest subiect, sa ni le trimită pentru a veni în ajutorul cât mai multor învăţători şi copii.

Categorii

Lasa un comentariu