Poem Nuntă Nr.2

Banner - Conferinta anuala inv SD 2015a

 

Tema conferinţei: Duhul Sfânt în viața învățătorului!

Luca 12:12 „Duhul Sfânt vă va învăța chiar în ceasul Acela ce va trebui să vorbiți.”

În cadrul conferinței veți putea participa la următoarele seminarii:

– Învață preșcolarul despre Duhul Sfânt – exemplu de lecție, verset, joc recapitulativ,…

– Învață școlarul despre Duhul Sfânt – exemplu de lecție, verset, joc recapitulativ,…

– Învață adolescentul despre Duhul Sfânt – exemplu de lecție, verset, joc recapitulativ,…

 

La confirmarea participării la conferință, vă rugăm să specificați seminarul la care vă înscrieți.

Vor fi standuri cu literatură creştină. Veniţi pregătiţi!

În cadrul conferinţei se va distribui (gratuit) Mărgăritarul, revista naţională a învăţătorilor de copii din Cultul Creştin Penticostal (una pentru fiecare biserică participantă). De asemenea, va fi de vânzare și Agenda 2016 a Departamentului pentru copii din cadrul Cultului Penticostal.

La sfârşit se va servi o gustare din partea bisericii gazdă.

În scopul pregătirii mapelor şi a gustării, vă rugăm să confirmaţi din timp participarea învăţătorilor din biserica/sectorul pastoral unde slujiţi. Confirmarea se va face pe site-ul bisericii Poarta Cerului: www.poartacerului.ro sau la emailul: avram_shalom@yahoo.com. Pentru informații suplimentare puteți suna la 0721804560 Avram Sabou.

Vă mulţumim frumos și vă așteptăm cu drag!

Categorii

Lasa un comentariu