Poem Nuntă Nr.2

SKMBT_C25213101614361

 Adriana Ardeu

Printaţi sau confecţionaţi/ desenaţi o fântânâ şi două găleţi, lipiţi-le pe carton sau laminaţi-le pentru a fi mai rezistente, Ataşaţi găleţilor câte un fir de aţă care să aibă facute aproximativ 10 noduri, la distanţe egale între ele

Atârnaţi găleţi-le pe un panou, deasupra fântânii, prinzându-le cu pioneze de nodul cel mai apropiat de mânerul găleţii. Ĩmpărtiţi grupa în două echipe atribuind fiecăreia câte o găleată.

           Spuneţi copiilor că a cunoaşte sau a citi din Cuvântul lui Dumnezeu este asemănat în Biblie cu a te adăpa din  apa vieţii, de aceea este foarte important să citim Biblia şi să fim atenţi la lecţii. Puneţi apoi întrebări, pe rând,fiecărei echipe, şi pentru fiecare răspuns corect coborâţi găleata spre fântânâ cu câte un nod. Pentru răspunsuri greşite ridicaţi găleata înapoi.

Câştigă echipa a cărei găleata ajunge prima la fântână.

*alegeti plansele pe care le preferati dintre urmatoarele:

fantana

SKMBT_C25213101614412

lastscan

 

 

SKMBT_C25213101614361

Categorii

Lasa un comentariu