Poem Nuntă Nr.2

Ioan 3.16 inima     de Adriana Ardeu

      Idee de lucru manual pentru sӑrbӑtoarea morții și ȋnvierii Domnului Isus Hristos. Se poate face cu copiii și la orice lecție despre mântuire sau despre jertfa Domnului Isus.

Materiale necesare: Inima cu versetul și crucea ( le gasesti mai jos); perforator cu forme de flori și frunze, sau printati modele de pe net dacӑ nu aveți; coli  de hârtie coloratӑ pt flori și frunze; coli de carton roșu pentru inima roșie;  foarfecӑ cu model; lipici solid; perle sau pietricele; creion de culoare maro;

Instrucțiuni: Printați modelul de inima cu verset, decupați și lipiți pe coala cartonatӑ de culoare roșie, decupați ȋn jur o inimӑ mai mare cu foarfeca cu model. Colorați crucea cu creion de culoare maro, lipiți trei frunze sub verset iar peste ele lipiti florile. Ȋn mijlocul fiecarei floare puneți câte o perlӑ strӑlucitoare.

photo 3

 

fisa Ioan 3.16

Categorii

Lasa un comentariu