Poem Nuntă Nr.2

 

Ramuri si haine 45222joc trimis de fr.Detesan , Spania

 Instrucțiuni:                                                                                                                   1. Se printeazӑ cele douӑ imagini de mai jos (  jocul  și  planșa cu ramuri și haine) pe hârtie A3 cartonatӑ;                                                               2. Se taie deasupra liniilor colorate  pentru a face  mici buzunӑrașe care se  deschid putin;                                                                                               3. Se ȋntoarce pe dos și se lipește peste tӑietura buzunarelor o fâșie de hârtie cu bandӑ scoch;

4. Se decupeazӑ  camӑșile și ramurile de finic;

Se ȋmpart copiii ȋn douӑ echipe: roșii  și albaștri;
Se pun pe rând  fiecӑrei echipe câte o ȋntrebare, se pot sfӑtui dar sӑ rӑspundӑ doar unul. Dacӑ a rӑspuns corect, va scoate din plic finic sau hainӑ și pune ȋn buzunӑrașele de pe planșa de joc ȋncercând sӑ   completeze drumul.
Echipa care completeazӑ  drumul  câștigӑ; Domnul  a fost primit ȋn Ierusalim. Pot câștigӑ amândouӑ echipe;  pierde echipa care nu a rӑspuns corect,  pierzând șansa de a așterne finic sau hainӑ ptr a ȋnainta.

Ramuri si haine

45222

 

 

 

Categorii

Lasa un comentariu