Poem Nuntă Nr.2

SKMBT_C25213101614370

descarca jocul aici: Menorah- joc recapitulativ

Adriana Ardeu

Instrucţiuni:, printati de doua ori plansa alaturata, coloraţi, decupaţi şi laminaţi lumânările şi menorah;

Varianta 1

Prindeţi cu blutac cele două imagini cu menorah pe tablă şi împărţiţi copiii ȋn două echipe; puneti intrebări  fiecărei echipe şi ptr fiecare răspuns corect puneţi o lumânare pe menorah echipei respective.

Daca vreti  detaşaţi flăcările lumânărilor şi pentru  puneţi-le pe lumânare doar când echipa ştie pe de rost versetele din lecţiile anterioare sau dacă ştiu răspunde la unele intrebări mai grele. Câştigă echipa care completează prima menorah.

Varianta 2

Folosiţi menorah pe post de fişă de prezenţă: copiaţi câte o imagine pentru fiecare copil, scrieţi numele, daţi-i să o coloreze şi ptr fiecare prezenţă lăsaţi-l să îşi lipească o lumânare; dacă doriti decupaţi separat flăcările şi lipiti-le  doar atunci când ştie pe de rost versetul  de la lecţia trecută.

Menora-imagine

Categorii

Lasa un comentariu