trimis de Ligia Dobie, Halmeu, SM

Descarcă aici: Carduri-rugăciune-colaj

Carduri-rugăciune

Aceste carduri cu motive de rugăciune sunt concepute pentru copiii de la grupa mică. Motivele de rugăciune sunt scrise în cuvinte simple, pe înțelesul copiilor, cu nevoi specifice lor, dar și pentru departamentele din biserica în care slujesc și locul unde i-a așezat Dumnezeu!
Copiii sunt motivați la rugăciune în fiecare duminică cu câte un motiv de pe card.  Fiecare copil primește cardul cu motivul de rugăciune din acea săptămână, urmând ca toate cardurile să fie adunate pe un breloc. Copiii sunt sfătuiți să se roage și în săptămâna care urmează pentru acel motiv împreună cu familia.
Cardurile nu au o ordine anume. Motivul este ales în fiecare duminică în funcție de tema avută la grupă în acea zi.

Categorii

Lasa un comentariu