Pergamentul- idee pentru prezenta si memorarea versetelor

IMG_0359  idee trimisa de Alina Carstea

Iata o idee buna pentru a incuraja atat prezenta cat si invatarea versetelor, primita de la o invatatoare din Hunedoara.  Ideea e potrivita in special pentru  grupele de adolescenti si preadolescenti.

Instructiuni: Confectionati  pergamenet din hartie cartonata A4 ( cate un pergament pentru fiecare copil) lipind si rasucind capetele in jurula doua betisoare sau paie din plastic; puneti pergamentele pe perete;  printati in format mic toate versetele setului de lectii pe care urmeazasa le invatati; printati fiecare verset pe o alta culoare; decupati versetul corespunzator fiecarei lectii si daca copiii sunt prezenti, dati-le sa il lipeasca pe pergament; nu uitati sa  le dati versetul si acasa ca sa il invete;IMG_0359

 

 

Categorii

Lasa un comentariu