Priviti la pasarile cerului... -fisa de prezenta

fisa prezenta- Priviti la pasarile cerului- color   Folositi aceasta fisa de prezenta cu ocazia sosirii primaverii sau a toamnei, sau la un set de lectii despre creatie.

Nu uitati sa invatati pe copii versetul: ,,Uitati-va la pasarile cerului: ele nici nu seamana nici nu secera si nici nu strang nimic in granare; totusi Tatal vostru Cel Ceresc le hraneste.Oare nu sunteti voi cu mult mai de pret decat ele?  Matei 6: 26

Instructiuni: Printati plansa pe hartie cartonata,  pentru fiecare copil; decupati casuta si pasarile; lipiti casuta pe o coala cartonata albastra si scrieti numelecopilului sub ea; afisati casutele pe perete; lipiti cate opasare la fiecare prezenta;pregatiti cate un cadou pentru fiecare fisa completa 🙂

fisa prezenta- Priviti la pasarile cerului- color

fisa prezenta- Priviti la pasarile cerului

 

Categorii

Lasa un comentariu