Sacii cu spice-fisă de prezență

Descarcă aici: Șablon sac și spice

Titlu panou spice

Venim înaintea dumneavoastră cu o idee de monitorizare a prezenței copiilor la școala duminicală. Aceasta poate fi folosită alături de setul de lecții Rut, Iosif, în perioada sărbătorii „Ziua mulțumirii”, pilda grâului și a neghinei, etc.

Se printează săculeții, se decupează, iar apoi se face, cu ajutorul cutterului, o tăietură la gura sacului. Pe spatele sacului se lipește, cu pistol de lipit sau silipici, un carton de aprox. 13×11 cm, astfel încât să se formeze un „buzunar”.

Pentru fiecare prezență/punct acumulat, copilului i se va adăuga în săculeț un cartonaș cu spice.

Spicele decorative au fost achiziționate din Pepco.

Spor la pregătire, cu multă bucurie! 🙂

Echipa de învățători – „Tabor” Timișoara

Categorii

Lasa un comentariu