Descarcă aici:Breloc- Fugi de pacat                                                            trimis de Dalia Teodora Ana, Castellon, Spania

thumbnail (1)Materiale necesare:Untitled

-argila pentru modelat; bandă dublu-adezivă ; paste fainoase in forma de litere; forma de picior/ papuc de casa ;snur ; inel pentru breloc
Instructiuni: Se lipeste banda adeziva pe forma de picior/ papuc de casa iar mai apoi se lipesc literele pe banda adeziva (ca si cand le-ai vedea in  oglinda)- vezi imagine.Se ia o bucata de argila (un dreptunghi mai mic), se modeleaza pt a avea o forma dreptunghiulara dupa care se apasa cu forma piciorului peste argila. Se indeparteaza surplusul de argila cu
ajutorul unei scobitori. Se face o gaura mica pentru a introduce   snurul cu inelul brelocului si se leagă.

Categorii

Lasa un comentariu