Te laud ca sunt o faptura minunata

de Ardeu Adriana, bis. Gloria, Arad

IMG_4701 IMG_4702

O idee frumoasa pentru a ridica Faptura minunata 1stima de sine a copilului, pentru a ii ajuta sa inteleaga cine e in Hristos si pentru a invata sa Il laude pe Dumnezeu  si sa Ii fie recunoscator pentru ca l-a creat o faptura atat de minunata. Aceasta poate fi si o activitate care sa duca la o rugaciune de lauda inaintea lui Dumnezeu.

Instructiuni: printati colile de mai jos, dati-le copiilor si spuneti-le sa scrie in interiorul siluetelor cum si cine sunt ei prin Hristos. Ceilalti copii vor completa in afara siluetei cu calitati pe care cred ei ca le are copilul respectiv. Folositi markere cu varf subtire.

Puneti la dispozitia copiilor acuarele si pensule bune pentru a si colora silueta, dar aceasta faza e optionala.

Poate unii vor dori sa isi faca propria silueta asa ca asigurati-va ca aveti la dispozitie cateva foi albe.

Faptura minunata 3

Faptura minunata 2Faptura minunata 1Faptura minunata 4

Categorii

Lasa un comentariu